Dino Steguś Red

573

47,97 zł

Rodzaj materiału 100% poliester
Kolor Red

Dinozaur będzie doskonałą Przytulanką dla Maluszka, zarówno do zabawy jak i spania, a metki rozwiną zmysł wzroku, dotyku oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Wymiary: 38 x 18cm

Skład: 100% poliester

Ułożenie metek jak i ich kolory mogą się nieznacznie różnić od przedstawionych na zdjęciach.

CZY WIESZ, ŻE:

  • Duży, ciężko zbudowany czworonożny roślinożerca, cechował się charakterystyczną posturą, silnie zaokrąglonym grzbietem, krótkimi przednimi łapami, głową leżącą nisko nad podłożem i usztywnionym ogonem trzymanym w powietrzu.
  • Ten czworonożny jaszczur, osiągał około 9 m długości i 4 m wysokości. Ważył prawdopodobnie do 5000 kg.
  • Długa i wąska czaszka stegozaura proporcjonalnie do wielkości ciała osiągała małe rozmiary. Spoczywała względnie nisko, nie wyżej, niż metr nad poziomem gruntu.
  • Najbardziej charakterystyczną cechę stegozaura stanowiły jego skórne płyty. Powstały z wysoce zmodyfikowanych skostniałych łusek podobnych do spotykanych dzisiaj u krokodyli i licznych jaszczurek. Nie łączyły się bezpośrednio z kośćcem zwierzęcia, stercząc w skórze.
  • Do końca nie poznano tajemnicy ich występowania: mogły stanowić formę uzbrojenia, pomagać w termoregulacji podobnie, jak to czynią uszy dzisiejszych zajęcy czy słoni, lub wywierać też odpowiednie wrażenie na członkach własnego gatunku.
  • Stegozaury żywiły się roślinami. Paleontolodzy sądzą, że spożywały rośliny takie, jak mchy, paprocie, skrzypy, sagowce.

6 other products

Dinuś

Ostatnio przeglądane